Sıkça Sorulan Sorular

Stoken Nedir?
Stoken Nedir?

Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş. teknolojiyi yeni nesil finansal ürünler yaratmak için kullanan, yerel ve globalde iş sürçlerine verim katacak ürünler geliştirmeyi ve blokzincir alanında yeni yatırımlar yapmayı hedefleyen bir finansal teknoloji şirketidir.

Stoken’ın Kuruluş Yeri Neresidir?

Stoken Türkiye’de İstanbul merkezli kurulu bir şirkettir.

Stoken’ın kuruluş amacı nedir?

Stoken’ın kuruluş amacı, yenilikçi teknolojileri geleneksel finansal birikimle bir araya getirerek verimliliği artırmak, bireyler ve işletmeler için katma değer yaratmak ve dünyanın her yerinde kullanılan finansal teknolojiler geliştirmektir.

Stoken Ürünleri Nelerdir?

Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin mevcut ürünleri taraftar token alanında çok büyük ilgi ve destek görmüş Fenerbahçe Token ve Türk Lirası ile dayanaklandırılmış bir kripto varlık olan TRYC’dir.

TRYC
TRYC Nedir?

TRYC, Türk Lirası ile dayanaklandırılmış bir kripto varlıktır. Sınıf olarak stablecoin olarak geçen bir sınıfa mensup olan TRYC, üretilen her bir TRYC’nin karşılığının 1 Türk Lirası ile önceden peşinen ödendiği bir kripto varlıktır.

TRYC Ne İşe Yarar?

TRYC, Türk lirası ile dayanaklandırılmış bir kripto varlık olarak blokzincir teknolojisinin hız, güvenlik ve şeffaflık gibi avantajlarını kullanıcılarına sunar. Kullanıcılar kendi varlıklarını kendi cüzdanlarında tutabilir, dünyanın her yerinde Türk Lirası ile dayanaklandırılmış TRYC’yi kullanabilir. Yeni teknolojilerden TRYC ile yararlanabilir, fiyatlamaları TL ile dayanaklandırılmış bir varlıkla yapabilir.

Nasıl TRYC Edinebilirim?

TRYC’yi Stoken tarafından açıklanan anlaşmalı kuruluşlardan ya da TRYC’nin işlem gördüğü kripto varlık işlem platformlarından edinebilirsiniz.

TRYC’yi kendi cüzdan adresime nasıl çekerim?

TRYC, Ethereum blokzincirinde tanımlanmış bir ERC20 token’dır. ERC20, en yaygın kullanılan token protokolü olduğu için ERC20 tokenları ve TRYC’yi destekleyen tüm kripto varlık cüzdanlarında kullanılabilir. TRYC’yi bir cüzdan uygulamasına çekerken TRYC’yi destekleyip desteklemediğine dikkat edilmesi önemlidir.

TRYC’yi nasıl TL’ye çeviririm?

TRYC’yi metamask üzerinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında TRYC’yi destekleyen cüzdan sağlayıcıları olabilir. Kendi cüzdanınıza TRYC’nizi çekmek istediğinizde cüzdan uygulamasının TRYC desteklediğinden emin olmanız önemlidir.

TRYC Hangi cüzdanlar tarafından desteklenir?

TRYC’yi metamask üzerinde kullanabilirsiniz. Bunun dışında TRYC’yi destekleyen cüzdan sağlayıcıları olabilir. Kendi cüzdanınıza TRYC’nizi çekmek istediğinizde cüzdan uygulamasının TRYC desteklediğinden emin olmanız önemlidir.